Image

Elektryfikacja pełną parą – Opel Vivaro-e

Elektryczne dostawczaki to jedne z tych eko-samochodów, których zakup obecnie ma największy sens. I nie chodzi wcale o klientów indywidualnych, ale o firmy, które decydują się na takie rozwiązanie. Przykładowo w przeciętnej firmie kurierskiej stacjonującej w dużym mieście, samochód z przesyłkami pokonuje ok. 100 – 180 km. O stratach jakie generuje samochód spalinowy nie trzeba dużo mówić. Elektryk wydaje się zatem wręcz idelany do takiej pracy.

Nie ukrywajmy, że samochody dostawcze wymagają poświęcenia przez nas dużej ilości czasu nim z Prestige Garage wyjadą idealnie czyste. Nie znaczy to jednak że nie lubimy takich pojazdów! Wręcz przeciwnie – nasz salon autodetailingu nie zajmuje się tylko osobówkami, ale również takimi dostawczakami jak właśnie opisywane tutaj elektryczne Vivaro.

Eko dostawy już niedługo

Opel właśnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom niektórych klientów, których niekoniecznie przekonał elektryczny Crafter od Volkswagena i tak oto prezentuje zelektryfikowaną wersję dostawczego Vivaro, od teraz zwanego “Vivaro-e”.

Przy tego typu samochodach wygląd zewnętrzny, czy komfort nie mają tak wielkiego znaczenia jak maksymalna ładowność lub oszczędność. Akurat dwie pierwsze cechy są spełnione całkiem przyzwoicie – Vivaro ma bardzo designerskie kształty jak na dostawczaka, a ważną informacją jest to, że niezależnie czy mamy do czynienia z wersją spalinową czy elektryczną – wygląd pozostaje bez zmian.

Dane techniczne

Vivaro-e będzie oferowany w dwóch wariantach. Pierwsza wersja będzie posiadała akumulator o pojemności 50 kWh, co pozwoli na przejechanie dystansu 200 km. Druga opcja to bateria 75 kWh. W tym przypadku zasięg wzrośnie aż do 300 km. Wszystkie wartości, które podaje producent są zgodne z normą WLTP, ale pamiętajmy, że w przypadku elektryków, faktyczny zasięg może różnić się nawet o kilkanaście %.

Podsumowanie

Opel odważnie stawia kroki w kierunku elektromobilności. Już teraz możemy usłyszeć o kilku bezemisyjnych modelach tej marki, które w najbliższych miesiącach pojawią się na rynku. Elektryczne Vivaro będzie dostępne w sprzedaży już od 2020 roku. Warto przypomnieć, że celem marki jest zelektryfikowanie wszystkich swoich samochodów już do 2024 roku. Plan odważny, ale inne koncerny również mają podobne założenia. To tylko potwierdza, że z pewnością rozwój tego kierunku nie zostanie zahamowany.

Ekipa Prestige Garage

Galeria zdjęć

Odpowiemy na Twoje pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!