Image

Korekta lakieru – precyzja w służbie Twojemu samochodowi

Efektowny wygląd lakieru to marzenie wielu fanów motoryzacji. W celu jego uzyskania poszukuje się optymalnych rozwiązań prowadzących do stworzenia trwałej, błyszczącej powłoki. Jedną z najlepszych dróg do uzyskania pożądanego efektu jest zastosowanie polerki maszynowej, pozwalającej usunąć ryski i uwydatnić połysk. Korekta lakieru odbywać może się zarówno ręcznie, jak i automatycznie przy użyciu polerki orbitalnej. Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami stosowania polerki obrotowej, ze względu na dużą efektywność, szerokie możliwości korekcji w krótkim czasie, ale co najważniejsze – możliwość uzyskania klarownego, ostrego i pełnego głębi wykończenia.

Korekta lakieru przy użyciu polerki obrotowej

Polerka obrotowa należy do podstawowych elementów wyposażenia wszystkich salonów detailingu. To nie tylko narzędzie doskonale nadające się do korekty lakieru, ale także świetnie sprawdzające się w wykańczaniu lakieru na bardzo wysoki połysk. W kontekście ostatecznego wyglądu lakieru, warto pamiętać, że to właśnie końcowy etap nadawania połysk ma największy wpływ na ostateczny rezultat. Efekt ten może być jednak widoczny dopiero po skrupulatnie dokonanej korekcji lakieru.

Do polerki stosuje się dwa rodzaje padów – gąbczaste i wełniane. Wybór odpowiedniego rodzaju pozwala nam uzyskać wymierne efekty, w postaci wysokiego poziomu korekcji i wyjątkowo ostrej przejrzystości. Regularne obroty skutkują równomiernym rozpadaniem się cząsteczek ściernych, które zawarte są w paście polerskiej. W rezultacie polerka obrotowa może być z powodzeniem wykorzystywana z szeroką gamą past polerskich – od mocno ściernych, aż do bardzo drobnych mleczek wykończeniowych.

W swojej pracy stosujemy polerki obrotowe, ze względu na ich większe możliwości, aniżeli ma to miejsce w przypadku polerek orbitalnych. To o tyle istotne, że często wykorzystujemy pasty mocno ścierane. Okazuje się ona również bardziej skuteczna w przypadku poważnych uszkodzeń lakieru. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu agresywnych past. Wraz z polerką obrotową stosujemy również pady wełniane.

Renowacja lakieru Trzebinia –
wybór rodzaju polerki i produktów

Spośród wielu dostępnych na rynku detailingu komponentów wybieramy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, gwarantując najwyższy poziom jakości i zapewniające niezbędny poziom bezpieczeństwa. W swoim warsztacie posiadamy wyłącznie maszyny renomowanych producentów – pozwalające dostosować nam zakres prędkości, ergonomię, wagę i włączniki do Państwa potrzeb. Czytaj więcej

Polerowanie lakieru samochodowego

Będąc tak przygotowanym do polerowania lakieru samochodowego, przystępujemy do mycia i osuszania. Zazwyczaj w tym celu wykorzystujemy oczyszczoną glinkę, która skutecznie usuwa przyklejone do lakieru zanieczyszczenia. Następnie osuszamy pojazd i przystępujemy do oklejania taśmą tekturową lub taśmą malarską całego samochodu.

Jeśli samochód przeszedł cały proces pomyślnie to możemy przystąpić do polerowania lakieru samochodowego. W tym celu przygotowujemy całe stanowisko – porządkujemy miejsce, podłączamy specjalne oświetlenie i sprawdzamy grubość lakieru na samochodzie. Czytaj więcej

Odpowiemy na Twoje pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!