Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Jak prawidłowo i bezpiecznie umyć swój samochód?

Jak prawidłowo i bezpiecznie umyć swój samochód?

Mycie samochodu dla jednych jest najgorszą karą, a dla innych chwilą relaksu i odpoczynku. Jakby jednak nie było przychodzi taki moment, że auto należy umyć. Na szczęście wzrasta świadomość jak prawidłowo zabrać się za mycie i do lamusa odchodzi parkingowe chlustanie auta wodą ze zwykłym szamponem i przecieranie (o zgrozo!) starą zużytą koszulką czy gąbką do mycia naczyń. Na rynku istnieje szereg produktów do pielęgnacji karoserii i pozostałych elementów samochodu, dzięki którym efektownie wyczyścimy pojazd nie uszkadzając przy tym warstwy wosku na lakierze bądź samego lakieru.

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć to nałożenie na samochód aktywnej piany. Nakładamy ją od dołu, tak by nie pominąć żadnego elementu. Pianę pozostawiamy na aucie na czas, jaki zaleca producent. W tym czasie aktywna piana reaguje z brudem rozmiękczając go.

Jednocześnie z aplikowaniem aktywnej piany, nakładamy środek dedykowany do czyszczenia felg. Bardzo WAŻNE jest by środek do czyszczenia felg używać w odpowiedniej ilości i nie pozostawiać na czas dłuższy od tego zalecanego przez producenta, a w razie potrzeby rozcieńczać go zwłaszcza, gdy felgi są gorące. Jest to żelazna zasada, bowiem środki te są na bazie kwasów i bardzo łatwo może tutaj dojść do uszkodzenia powłoki felg. Do czyszczenia należy dobrać odpowiednią szczotkę w zależności od modelu felg – wąska szczotka do felg z dużą ilością ramion, a większa do felg z małą ilością ramion i małych otworów.

Po upływie określonego czasu płuczemy auto od dołu z piany i środka do felg. W naszym salonie stosujemy metodę dwóch wiader przy użyciu akcesoriów Grit Guard. O wyżej wymienionej metodzie więcej będzie w naszym następnym artykule. Samochód na tym etapie myjemy szamponem najlepiej o neutralnym ph. Do mycia używamy tylko profesjonalnych (nie oznacza najdroższych) „łapek” lub gąbek. Warto jest zakupić taki sprzęt w sklepie z profesjonalną kosmetyką samochodową. Całość karoserii myjemy gąbką lub rękawicą wraz z szamponem pamiętając o częstym płukaniu z brudu. I kolejna żelazna zasada – po umyciu dolnych partii samochodu nie przechodzimy rękawicą czy gąbką wyżej bez jej wcześniejszego płukania. Dzięki temu uchronimy lakier przed zarysowaniem brudem osiadającym często w dolnych partiach samochodu.

Czas na kolejne płukanie – bardzo dokładne, z uwzględnieniem każdej wnęki. Do osuszania auta najlepiej sprawdzają się duże mikrofibry. Pamiętajmy tylko, że w pierwszej fazie osuszania nie należy wcierać fibry w auto. Wody pozbywamy się techniką ściągania – zarzucamy mikrofibrę na auto i ściągamy wodę z auta bez dociskania. Tak staramy się osuszyć jak najwięcej. Przy użyciu innej mikrofibry oraz nabłyszczacza (Quick Detailer), przecieramy lekko całą karoserię.

Stosując metodę dwóch wiader, mycie szyb to już czysta formalność. Dodatkowo ułatwimy sobie sprawę stosując środek dedykowany do mycia szyb.

Po przeczytaniu tekstu wydawać się może, że tak prozaiczna czynność jak mycie auta została mocno skomplikowana. Jednak w praktyce stosując powyższe zalecenia umyjemy auto o wiele szybciej i przede wszystkim dokładniej, a co najważniejsze – nie uszkodzimy niepotrzebnie delikatnej warstwy lakieru.

Na koniec ostatnia żelazna zasada – nie używamy dalej do mycia mikrofibry, która spadła nam na ziemię. Dajemy ją do prania, a mycie kontynuujemy przy użyciu nowej, czystej fibry.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych