Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Pranie tapicerki – sposób na pozbycie się plam

Pranie tapicerki – sposób na pozbycie się plam

Opisaliśmy już jak sprawnie umyć samochód z zewnątrz. Tym razem chcielibyśmy się skupić na praniu/ czyszczeniu wnętrza pojazdu. Brud i kurz osadza się we wnętrzu auta dużo szybciej niż w naszych domach. Przy każdorazowym wsiadaniu do auta „wsiada” razem z nami mnóstwo piasku, błota i wilgoci. Do tego pewnie każdemu zdarza się coś w aucie zjeść czy wypić kawę, herbatę lub kolorowy napój i nie zawsze uda nam się dokonać konsumpcji bezkolizyjnie.

Pranie tapicerki i usuwanie na nich plam jest dość prostą czynnością jednak wymaga posiadania pewnej wiedzy w tym temacie oraz skompletowania odpowiedniego sprzętu wraz ze środkami piorącymi. Warto udać się z czyszczeniem do profesjonalistów, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i umówienia się na dogodny termin. Możemy wyczyścić każdą tapicerkę przy użyciu odpowiedniego sprzętu i precyzyjnie dobranej chemii piorącej. Dla osób chcących samodzielnie poradzić sobie z plamami, przedstawiamy kilka wskazówek.

Zabierając się za pranie wnętrza zaczynamy od dokładnego odkurzenia całego wnętrza. Zanieczyszczenia takie jak piasek, czy kurz nie rozpuszczają się w wodzie, stąd istota odkurzania. Po odkurzeniu foteli włącznie z przestrzenią między fotelami a tunelem środkowym, wykładziny pod fotelami i podsufitki, za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego z pompką natryskujemy wnętrze rozrobionym w ciepłej wodzie presprayem i dokładnie wcieramy szczotką. Presprayu używamy w stężeniu zgodnym z zaleceniami producenta. Czekamy około 10 minut uważając by prespray nie wysechł. Po upływie czasu wcieramy jeszcze raz i znów pozostawiamy na kilka minut. Teraz czas na odkurzacz piorący. Wykonujemy dynamiczne ruchy przy użyciu końcówki natryskująco- ssącej zaczynając od oparć, a następnie przechodzimy do siedziska. Po skończonym praniu suszymy auto. Wszelkich poprawek dokonujemy kiedy wnętrze będzie suche. Często ciężkich plam nie widać już po pierwszych etapach procesu. Niestety zdarza się czasem tak, że po wyschnięciu jakaś plama pojawia się ponownie. Co prawda jest słabsza, ale wymaga to wtedy poprawki miejscowej.

Przy praniu wnętrza dobrze zacząć od wyczyszczenia wszelkich elementów plastikowych, na których po użyciu presprayu mogą tworzyć się zacieki. Jak wyżej wspomnieliśmy kurz i brud nie rozpuszcza się w wodzie przez co nie jest przez nas pożądane, aby spłynął z presprayem na tapicerkę. Kiedy zabieramy się za czyszczenie to pierzemy cały element, a nie tylko poplamione fragmenty. By zminimalizować powstawanie zacieków na elementach pracujmy od góry do dołu- tj. zagłówek, oparcie, siedzisko, podłoga. Do czyszczenia podsufitki lepiej podejść dość ostrożnie. Zdarza się, że pod wpływem wody lubią się po prostu odklejać. Najbezpieczniej będzie, gdy wyczyścimy ją ścierką z mikrofibry zwilżoną w detergencie. Na zakończenie procesu czyszczenia, dobrze użyć swojego ulubionego zapachu.

Dobranie odpowiedniego presprayu zależne jest od rodzaju zabrudzeń. Rozpoznanie genezy plamy umożliwi nam jej szybkie i skuteczne usunięcie. Wybierając środek czyszczący należy zwrócić uwagę na jego pH. W zasadzie im wyższe pH, tym produkt skuteczniejszy, jednak z reguły najmocniejsze produkty nie przekraczają 11 pH. Jeśli nie mamy pewności czy dany produkt nie zaszkodzi tapicerce, lepiej zrobić próbę na mało widocznym elemencie.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych