Pranie tapicerki i usuwanie na nich plam jest dość prostą czynnością jednak wymaga posiadania pewnej wiedzy w tym temacie oraz skompletowania odpowiedniego sprzętu wraz ze środkami piorącymi. Warto udać się z czyszczeniem do profesjonalistów, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i umówienia się na dogodny termin. Możemy wyczyścić każdą tapicerkę przy użyciu odpowiedniego sprzętu i precyzyjnie dobranej chemii piorącej. Dla osób chcących samodzielnie poradzić sobie z plamami, przedstawiamy kilka wskazówek.
Zabierając się za pranie wnętrza zaczynamy od dokładnego odkurzenia całego wnętrza. Zanieczyszczenia takie jak piasek, czy kurz nie rozpuszczają się w wodzie, stąd istota odkurzania. Po odkurzeniu foteli włącznie z przestrzenią między fotelami a tunelem środkowym, wykładziny pod fotelami i podsufitki, za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego z pompką natryskujemy wnętrze rozrobionym w ciepłej wodzie presprayem i dokładnie wcieramy szczotką. Presprayu używamy w stężeniu zgodnym z zaleceniami producenta. Czekamy około 10 minut uważając by prespray nie wysechł. Po upływie czasu wcieramy jeszcze raz i znów pozostawiamy na kilka minut. Teraz czas na odkurzacz piorący. Wykonujemy dynamiczne ruchy przy użyciu końcówki natryskująco- ssącej zaczynając od oparć, a następnie przechodzimy do siedziska. Po skończonym praniu suszymy auto. Wszelkich poprawek dokonujemy kiedy wnętrze będzie suche. Często ciężkich plam nie widać już po pierwszych etapach procesu. Niestety zdarza się czasem tak, że po wyschnięciu jakaś plama pojawia się ponownie. Co prawda jest słabsza, ale wymaga to wtedy poprawki miejscowej.
Przy praniu wnętrza dobrze zacząć od wyczyszczenia wszelkich elementów plastikowych, na których po użyciu presprayu mogą tworzyć się zacieki. Jak wyżej wspomnieliśmy kurz i brud nie rozpuszcza się w wodzie przez co nie jest przez nas pożądane, aby spłynął z presprayem na tapicerkę. Kiedy zabieramy się za czyszczenie to pierzemy cały element, a nie tylko poplamione fragmenty. By zminimalizować powstawanie zacieków na elementach pracujmy od góry do dołu- tj. zagłówek, oparcie, siedzisko, podłoga. Do czyszczenia podsufitki lepiej podejść dość ostrożnie. Zdarza się, że pod wpływem wody lubią się po prostu odklejać. Najbezpieczniej będzie, gdy wyczyścimy ją ścierką z mikrofibry zwilżoną w detergencie. Na zakończenie procesu czyszczenia, dobrze użyć swojego ulubionego zapachu.
Dobranie odpowiedniego presprayu zależne jest od rodzaju zabrudzeń. Rozpoznanie genezy plamy umożliwi nam jej szybkie i skuteczne usunięcie. Wybierając środek czyszczący należy zwrócić uwagę na jego pH. W zasadzie im wyższe pH, tym produkt skuteczniejszy, jednak z reguły najmocniejsze produkty nie przekraczają 11 pH. Jeśli nie mamy pewności czy dany produkt nie zaszkodzi tapicerce, lepiej zrobić próbę na mało widocznym elemencie.