Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Pranie tapicerki samochodowej Jaworzno

Pranie tapicerki samochodowej Jaworzno – gdzie i na czym to polega?

W jakie miejsce najlepiej oddać samochód do prania tapicerki i w jaki sposób ją wyprać? Odpowiedzi na wiele pytań znajdziecie w tym artykule. Pranie tapicerki samochodowej najlepiej jest wykonać w profesjonalnym salonie auto detailingowym z uwagi na to, że jest to miejsce w którym ceniona jest wysoka jakość.

Pranie tapicerki samochodowej można bez wątpienia wykonać w Jaworznie w Prestige Garage Salonie auto Detailingu. Warto powierzyć taką usługę w firmie która ma do tego odpowiednie zaplecze, to znaczy, że ma np. miejsce na suszenie samochodu po praniu bo jest to jedna z ważniejszych rzeczy na którą trzeba zwrócić uwagę.

Czym wyprać i jak pierze się tapicerkę samochodową w Jaworznie?

Na kilka sposobów można wykonać pranie tapicerki samochodowej. W Jaworznie najpopularniejsze jest pranie tapicerki za pomocą pary czyli tak zwane pranie parowe. Jest to prosta technika i relatywnie tania. Polega to w skrócie na rozpuszczaniu brudu parą i odessaniem go odkurzaczem na mokro. Niewątpliwym plusem takiego prania jest fakt, że dzięki wysokiej temperaturze pary zabijane są wszelkiego rodzaju bakterie, roztocza, wirusy. Dobre rozwiązanie dla alergików ale też dla osób przewożących często zwierzęta w samochodzie. Minusem takiej metody jest to, że do ciężko zabrudzonej tapicerki para się nie nada – jest za słaba aby rozpuścić silnie zabrudzone fotele. Kolejną sprawą jest też fakt, że nie każda tapicerka „lubi” wysoką temperaturę. Zdarza się, że tapicerka może się rozciągnąć, przerwać lub jeśli jest to tapicerka dwuwarstwowa, jak np. w Citroenie C4, rozdzieli się. Pranie parą nie jest rozwiązaniem idealnym- trzeba bardzo uważać ponieważ łatwo z prostego taniego prania tapicerki metodą parową można narobić sobie duże i drogie kłopoty. Warto przed usługa zapytać na myjni czy w salonie auto detailingu w jaki sposób prana jest tapicerka i czy nie wyrządzi ta metoda szkód w naszym samochodzie. W Prestige Garage Jaworzno metoda prania parowego jest na drugim miejscu – używana jest po praniu metodą ekstrakcyjną – głównie do zabijania wysoką temperaturą roztoczy, bakterii itp.

Pranie tapicerki samochodowej metodą ekstrakcji – gdzie w Jaworznie wykonać takie pranie?

Pranie metodą ekstrakcji różni się znacznie od prania tapicerki parowo. Jest to zdecydowanie trudniejsza metoda ale znacznie skuteczniejsza. Trzeba dobrze poszukać i popytać czy ktoś wykonuje takie pranie w Jaworznie. Na pewno pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną wykonuje Prestige Garage Salon auto Detailingu w Jaworznie. Metoda ta charakteryzuje się bardzo dobrą skutecznością usuwania uporczywych plam, mocno zabrudzonej tapicerki i pozbywaniem się przykrego zapachu. Pranie polega na rozproszeniu środka piorącego na powierzchni tapicerki, wyszorowaniem jej ręcznie lub mechanicznie i za pomocą specjalnego odkurzacza ekstrakcyjnego wypłukanie tkaniny z odciągnięciem wody. Tapicerka jest zdecydowanie bardziej mokra niż po praniu parą ale brud wyciągany jest pod ciśnieniem z wnętrza materiału dzięki czemu pozostaje czystsza i bez kurzu, roztoczy w gąbce tapicerki. Co do mokrości tapicerki – nie ma z tym większego problemu ponieważ myjnia która się na tym zna, wie bardzo dobrze jak z tym sobie poradzić. Do ciężkich przypadków polecamy zdecydowanie Prestige Garage w Jaworznie – firma która nie boi się wyzwań.

Największe wyzwanie przy praniu tapicerki samochodowej? Kto w Jaworznie się podejmie?

Niewątpliwie tapicerka pobrudzona po prostu błotem lub słodkościami przez dzieciaki zapięte w foteliku nie jest większym problemem. Z takimi sprawami spotykamy się na co dzień i od ręki jesteśmy w stanie porządnie doprać tapicerkę i przygotować do stanu używalności. Kolejną grupą problemów jest tapicerka po wizycie w warsztacie samochodowym – smar i inne zabrudzenia nie są łatwe do usunięcia ale na pewno są do zrobienia. Musimy się tu skupić na tym aby bardziej oleistych substancji nie rozmazać. Najtrudniejszymi zleceniami są te gdzie jest wylane mleko czy jogurt lub inne substancje z żywymi kulturami bakterii które fermentują, zasikanie siedzenia czy krew. Są specjalistyczne środki i sposoby aby doprać tapicerkę samochodową po takich rzeczach ale trzeba też pomyśleć o tym aby plama i zapach nie pozostał po usłudze. Niewątpliwie sprzymierzeńcem przy praniu tapicerki z taką historią jest czas – im szybciej zlecimy usługę prania, tym większa jest szansa na to, że nic nie pozostanie na tapicerce. W Prestige Garage przerabiane nie raz było pranie tapicerki z krwi dzikich zwierząt w bagażniku czy wylane mleko, jogurt na fotelu, krew na fotelu po kolizji drogowej i tym podobne. Klient był zawsze zadowolony choć nie raz trwało to nawet i cały dzień lub dwa. Nie jest łatwo znaleźć dobrą firmę piorącą tapicerkę samochodową w Jaworznie– ważne, że pewnym miejscem jest Prestige Garage Salon auto Detailingu. Trzeba również pamiętać, że przy kupnie samochodu używanego warto pomyśleć o odświeżeniu tapicerki samochodowe. Kim był wcześniejszy właściciel? Nikt do końca nie wiem w jaki sposób użytkował samochód, co przewoził, czy nie ma pcheł czy wesz, czy się coś śmierdzącego nie wylało i inne tego typu zagwozdki. Usługa sama w sobie nie jest kosztowna, a zawsze warto odświeżyć tapicerkę i jeździć w czystości. Ceny za pranie tapicerki samochodowej w Jaworznie i okolicy są bardzo podobne więc najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów w Prestige Garage Salon auto detailingu.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych