Ochrona wnętrz, skórzana tapicerka
Pranie tapicerki samochodowej Tychy
Wiele nie trzeba aby w nie długim czasie doprowadzić tapicerkę samochodową do stanu zabrudzenia. Czasem wystarczy tylko moment nieuwagi i już plama z kawy, soku czy musztarda z hotdoga znajduje się na fotelu.

Pranie tapicerki samochodowej – gdzie się udać w Tychach?

Niejednokrotnie przewozimy dzieci, które tylko jak wsiądą do samochodu, zaczynają jeść i pić. Pupil nasz kochany czteronożny zostawi nam ślinę, piasek czy błoto na tapicerce. Przestrzeń pasażerska nigdy nie jest wystarczająco czysta i higieniczna dlatego warto o nią zadbać. Przy plamach takich jak krew, wylane mleko, wymiociny nie ma czasu na zastanawianie się i szukanie po internecie gdzie na szybko i dobrze zostanie to usunięte, a czas ma tu duże znaczenie. W Tychach firm zajmujących się praniem tapicerki nie jest mało, ale mało na pewno zaufanych i konkretnych. W takim wypadku trzeba wiedzieć, że z pozoru prosta sprawa jak pranie tapicerki może urosnąć do dużego problemu jeśli powierzymy to niepowołanej firmie. W Tychach ciężko znaleźć zaufaną firmę która ma pojęcie o detailingu podczas prania tapicerki. Zdecydowanie trzeba wyszukać Prestige Garage i zapoznać się z jej ofertą, cennikiem i lokalizacją. Pewna firma do zadań specjalnych to skarb.

Czy na terenie Tychów pierze się tapicerkę samochodową domowymi sposobami?

Tychy – miasto ludzi zaradnych, którzy sami stawiają czoła wyzwaniu. Jest to na pewno atut lecz pewne sytuacje wymagają sporej praktycznej wiedzy i profesjonalnego sprzętu. Gdy mamy sytuację nagłą z udziałem naszej jasnej tapicerki samochodowej zawsze należy udać się do profesjonalistów. Niestety użytkownicy samochodu niejednokrotnie sięgają po domowe sposoby usuwania plam trudnych plam, co często skutkuje brakiem widocznej poprawy, a wręcz przeciwnie, jest tylko gorzej. Wiele domowych/internetowych sposobów jest wręcz niebezpiecznych i grozi trwałym uszkodzeniem powierzchni tapicerki. Takie zabiegi przeważnie są już nieodwracalne, dlatego nie ryzykuj i powierz swój samochód specjalistom, którzy do zadania podejdą w profesjonalny sposób. Magiczne sposoby które krzyczą z telewizora, że wystarczy tylko za psikać, pozostawić i wytrzeć to tylko mrzonki i magia telewizji. Szkoda Twoich pieniędzy na te specyfiki, a przede wszystkim czasu i nerwów. Sprawdź Prestige Garage, Salon auto detailingu w którym praniem tapicerki zajmują się na co dzień i wiedzą o tym prawie wszystko.

Dezynfekcja podczas prania tapicerki – czy w Tychach to wykonają?

Warto wiedzieć, że pranie tapicerki to nie tylko zadbanie o jej wygląd zewnętrzny. Wewnątrz foteli i wykładzin samochodowych zalegają groźne dla zdrowia alergeny, wirusy, bakterie i drobnoustroje. W tapicerce materiałowej bardzo łatwo gromadzi się też wilgoć, co może prowadzić do rozwoju pleśni i innych grzybów. Nawet, jeśli z zewnątrz tapicerka wygląda na idealnie czystą, po pewnym czasie nagromadzone drobiny zaczną dawać o sobie znać w postaci nieprzyjemnego zapachu, a następnie pojawieniem się roztoczy, których nie da się usunąć odkurzaniem na sucho. Z tego względu pranie tapicerki poleca się nie tylko w przypadkach nagłego zabrudzenia, ale również jako profilaktyczną formę odświeżenia przestrzeni pasażerskiej samochodu. Warto również pomyśleć o ozonowaniu i dezynfekcji pojazdu po praniu tapicerki, aby jak najlepiej zadbać o czystość i higienę wewnątrz samochodu. Przy praniu ekstrakcyjnym pod dużym ciśnieniem odsysany jest brud ale także i drobnoustroje. W Prestige Garage usługa ozonowani i dezynfekcji wnętrza jest rekomendowana przy zleceniu prania tapicerki – często można dostać tę usługę z rabatem.

Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną w Tychach, z czego się składa?

Pranie ekstrakcyjne to kilku punktowy proces składający się na poszczególne etapy:

  • Odkurzanie – przed przystąpieniem do prania tapicerki należy przygotować sobie miejsce pracy poprzez dogłębne odkurzenie samochodu na sucho. Ta czynność jest niezwykle ważna i daje o sobie znać w późniejszej fazie, gdzie niedopuszczalne jest mieszanie się wody z suchym luźnym brudem, który nie zostały usunięty podczas odkurzania auta. W Prestige Garage do takich zadań podchodzimy z detailerską precyzją czyli dbamy o każdy zakamarek.
  • Pranie – ten etap obejmuje nałożenie wysokiej jakości czynnika piorącego połączonego z wodą o odpowiedniej temperaturze (nie zimnej ale też nie zbyt gorącej!), powodującego rozmiękczenie brudu i wniknięcie w głąb tkaniny. Preparat zostaje nawet kilkukrotnie naniesiony na powierzchnię za pomocą miękkiej szczotki lub atomizera w zależności od zabrudzeń, przez co zanieczyszczenie staje się prostsze do usunięcia. W przypadku silnych zabrudzeń, używane są specjalistyczne odczynniki zalecane do stosowania wyłącznie przez firmy które mają sporą wiedze i doświadczenie, ze względu na swoją siłę działania i ryzyko uszkodzenia tapicerki.
  • Pranie właściwe metodą natryskową – to najważniejszy z etapów, mający wpływ na efekt końcowy prania ekstrakcyjnego. W Prestige Garage używa się odkurzaczy piorących wyłącznie od renomowanych firm, które bardzo dobrze filtrują tapicerkę i odciągają praktycznie całą wodę i brud. Urządzenia takie charakteryzują się generowaniem dużego ciśnienia i podciśnienia roboczego podczas odciągania wody, dzięki temu brud zostaje całkowicie wypłukany z tkaniny. Proces powtarzany jest do momentu, aż odciągana woda nie stanie się idealnie czysta, czyli cały brud zostanie wypłukany. Równie ważne jest, aby chemia zastosowana do oczyszczenia tapicerki została całkowicie odciągnięta.
  • Suszenie – ostatni krok polega na osuszeniu tapicerki za pomocą ciepłego powietrza i wentylacji. Taka metoda jest najmniej inwazyjna i całkowicie bezpieczna w porównaniu do wsadzania do kabiny urządzeń elektrycznych które mogą zrobić zwarcie w kontakcie z wilgocią. Mokrej tapicerki materiałowej nie powinno się suszyć suszarką lub innymi metodami mającymi na celu znaczne przyspieszenie suszenia. Grozi to zniszczeniem powierzchni tapicerki, przez zbyt szybkie odparowanie wody i chemii piorącej.

Tychy – czy znajdziemy tam firmę która profesjonalnie podjedzie do tematu prania tapicerki samochodowej?

Czy pralnia tapicerki w Tychach weźmie pod uwagę również czystość całej przestrzeni pasażerskiej i higienę? Na pewno łatwo nie będzie, dlatego warto sprawdzić ofertę Prestige Garage. Tychy, a Prestige Garage dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów które warto pokonać aby być pewnym jakości. W ciągu całego tygodnia można umówić się na darmowe oględziny i ustalić najbardziej odpowiednią datę wykonania usługi. Do wyboru jest sześć dni w tygodniu. Salon Auto detailingu Prestige Garage oferuje kompleksową usługę prania nawet najbardziej zanieczyszczonych tapicerek samochodowych. w kabinie, aż po kompleksowe pranie całego wnętrza pojazdu.