Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Ochrona wnętrz, skórzana tapicerka

Pranie tapicerki samochodowej Tychy

Wiele nie trzeba aby w nie długim czasie doprowadzić tapicerkę samochodową do stanu zabrudzenia. Czasem wystarczy tylko moment nieuwagi i już plama z kawy, soku czy musztarda z hotdoga znajduje się na fotelu.

Pranie tapicerki samochodowej – gdzie się udać w Tychach?

Niejednokrotnie przewozimy dzieci, które tylko jak wsiądą do samochodu, zaczynają jeść i pić. Pupil nasz kochany czteronożny zostawi nam ślinę, piasek czy błoto na tapicerce. Przestrzeń pasażerska nigdy nie jest wystarczająco czysta i higieniczna dlatego warto o nią zadbać. Przy plamach takich jak krew, wylane mleko, wymiociny nie ma czasu na zastanawianie się i szukanie po internecie gdzie na szybko i dobrze zostanie to usunięte, a czas ma tu duże znaczenie. W Tychach firm zajmujących się praniem tapicerki nie jest mało, ale mało na pewno zaufanych i konkretnych. W takim wypadku trzeba wiedzieć, że z pozoru prosta sprawa jak pranie tapicerki może urosnąć do dużego problemu jeśli powierzymy to niepowołanej firmie. W Tychach ciężko znaleźć zaufaną firmę która ma pojęcie o detailingu podczas prania tapicerki. Zdecydowanie trzeba wyszukać Prestige Garage i zapoznać się z jej ofertą, cennikiem i lokalizacją. Pewna firma do zadań specjalnych to skarb.

Czy na terenie Tychów pierze się tapicerkę samochodową domowymi sposobami?

Tychy – miasto ludzi zaradnych, którzy sami stawiają czoła wyzwaniu. Jest to na pewno atut lecz pewne sytuacje wymagają sporej praktycznej wiedzy i profesjonalnego sprzętu. Gdy mamy sytuację nagłą z udziałem naszej jasnej tapicerki samochodowej zawsze należy udać się do profesjonalistów. Niestety użytkownicy samochodu niejednokrotnie sięgają po domowe sposoby usuwania plam trudnych plam, co często skutkuje brakiem widocznej poprawy, a wręcz przeciwnie, jest tylko gorzej. Wiele domowych/internetowych sposobów jest wręcz niebezpiecznych i grozi trwałym uszkodzeniem powierzchni tapicerki. Takie zabiegi przeważnie są już nieodwracalne, dlatego nie ryzykuj i powierz swój samochód specjalistom, którzy do zadania podejdą w profesjonalny sposób. Magiczne sposoby które krzyczą z telewizora, że wystarczy tylko za psikać, pozostawić i wytrzeć to tylko mrzonki i magia telewizji. Szkoda Twoich pieniędzy na te specyfiki, a przede wszystkim czasu i nerwów. Sprawdź Prestige Garage, Salon auto detailingu w którym praniem tapicerki zajmują się na co dzień i wiedzą o tym prawie wszystko.

Dezynfekcja podczas prania tapicerki – czy w Tychach to wykonają?

Warto wiedzieć, że pranie tapicerki to nie tylko zadbanie o jej wygląd zewnętrzny. Wewnątrz foteli i wykładzin samochodowych zalegają groźne dla zdrowia alergeny, wirusy, bakterie i drobnoustroje. W tapicerce materiałowej bardzo łatwo gromadzi się też wilgoć, co może prowadzić do rozwoju pleśni i innych grzybów. Nawet, jeśli z zewnątrz tapicerka wygląda na idealnie czystą, po pewnym czasie nagromadzone drobiny zaczną dawać o sobie znać w postaci nieprzyjemnego zapachu, a następnie pojawieniem się roztoczy, których nie da się usunąć odkurzaniem na sucho. Z tego względu pranie tapicerki poleca się nie tylko w przypadkach nagłego zabrudzenia, ale również jako profilaktyczną formę odświeżenia przestrzeni pasażerskiej samochodu. Warto również pomyśleć o ozonowaniu i dezynfekcji pojazdu po praniu tapicerki, aby jak najlepiej zadbać o czystość i higienę wewnątrz samochodu. Przy praniu ekstrakcyjnym pod dużym ciśnieniem odsysany jest brud ale także i drobnoustroje. W Prestige Garage usługa ozonowani i dezynfekcji wnętrza jest rekomendowana przy zleceniu prania tapicerki – często można dostać tę usługę z rabatem.

Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną w Tychach, z czego się składa?

Pranie ekstrakcyjne to kilku punktowy proces składający się na poszczególne etapy:

  • Odkurzanie – przed przystąpieniem do prania tapicerki należy przygotować sobie miejsce pracy poprzez dogłębne odkurzenie samochodu na sucho. Ta czynność jest niezwykle ważna i daje o sobie znać w późniejszej fazie, gdzie niedopuszczalne jest mieszanie się wody z suchym luźnym brudem, który nie zostały usunięty podczas odkurzania auta. W Prestige Garage do takich zadań podchodzimy z detailerską precyzją czyli dbamy o każdy zakamarek.
  • Pranie – ten etap obejmuje nałożenie wysokiej jakości czynnika piorącego połączonego z wodą o odpowiedniej temperaturze (nie zimnej ale też nie zbyt gorącej!), powodującego rozmiękczenie brudu i wniknięcie w głąb tkaniny. Preparat zostaje nawet kilkukrotnie naniesiony na powierzchnię za pomocą miękkiej szczotki lub atomizera w zależności od zabrudzeń, przez co zanieczyszczenie staje się prostsze do usunięcia. W przypadku silnych zabrudzeń, używane są specjalistyczne odczynniki zalecane do stosowania wyłącznie przez firmy które mają sporą wiedze i doświadczenie, ze względu na swoją siłę działania i ryzyko uszkodzenia tapicerki.
  • Pranie właściwe metodą natryskową – to najważniejszy z etapów, mający wpływ na efekt końcowy prania ekstrakcyjnego. W Prestige Garage używa się odkurzaczy piorących wyłącznie od renomowanych firm, które bardzo dobrze filtrują tapicerkę i odciągają praktycznie całą wodę i brud. Urządzenia takie charakteryzują się generowaniem dużego ciśnienia i podciśnienia roboczego podczas odciągania wody, dzięki temu brud zostaje całkowicie wypłukany z tkaniny. Proces powtarzany jest do momentu, aż odciągana woda nie stanie się idealnie czysta, czyli cały brud zostanie wypłukany. Równie ważne jest, aby chemia zastosowana do oczyszczenia tapicerki została całkowicie odciągnięta.
  • Suszenie – ostatni krok polega na osuszeniu tapicerki za pomocą ciepłego powietrza i wentylacji. Taka metoda jest najmniej inwazyjna i całkowicie bezpieczna w porównaniu do wsadzania do kabiny urządzeń elektrycznych które mogą zrobić zwarcie w kontakcie z wilgocią. Mokrej tapicerki materiałowej nie powinno się suszyć suszarką lub innymi metodami mającymi na celu znaczne przyspieszenie suszenia. Grozi to zniszczeniem powierzchni tapicerki, przez zbyt szybkie odparowanie wody i chemii piorącej.

Tychy – czy znajdziemy tam firmę która profesjonalnie podjedzie do tematu prania tapicerki samochodowej?

Czy pralnia tapicerki w Tychach weźmie pod uwagę również czystość całej przestrzeni pasażerskiej i higienę? Na pewno łatwo nie będzie, dlatego warto sprawdzić ofertę Prestige Garage. Tychy, a Prestige Garage dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów które warto pokonać aby być pewnym jakości. W ciągu całego tygodnia można umówić się na darmowe oględziny i ustalić najbardziej odpowiednią datę wykonania usługi. Do wyboru jest sześć dni w tygodniu. Salon Auto detailingu Prestige Garage oferuje kompleksową usługę prania nawet najbardziej zanieczyszczonych tapicerek samochodowych. w kabinie, aż po kompleksowe pranie całego wnętrza pojazdu.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych