Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
System Grit Guard w bezpiecznym myciu lakieru

System Grit Guard w bezpiecznym myciu lakieru

W nawiązaniu do naszego poprzedniego artykułu pt. „Jak prawidłowo i bezpiecznie umyć swój samochód”, chcielibyśmy przybliżyć stosowaną przez nasz salon technikę mycia samochodu na dwa wiadra. Wykorzystujemy tutaj akcesoria Grit Guard, jednak spokojnie tą technikę można zastosować w warunkach domowych. Metoda mycia auta na dwa wiadra uznana jest za jedną z podstawowych innowacji w procesie mycia samochodów i coraz częściej stosowania przez detailerów.

Korzystając z dwóch wiader z wodą zużyjemy optymalną ilość szamponu zapewniając tym samym lepszą ochronę lakieru. Nie ma znaczenia jak duże wiadra mamy dostępne, byleby tylko wody w nich wystarczyło nam na umycie całego samochodu. Zatem bierzemy miękką gąbkę z mikrofibry lub z naturalnej pianki oceanicznej albo rękawicę z owczej wełny i mikrofibry, bądź po prostu miękką ściereczkę z mikrofibry, dwa wiaderka i do dzieła!

Metoda ta polega na tym, że jedno wiadro służy wyłącznie do płukania gąbki czy rękawicy z brudu i piachu, a drugie do nabierania szamponu. Zatem do jednego wiadra nalewamy samą wodę, a do drugiego wiadra najpierw wlewamy szampon a następnie wodę – dzięki temu uzyskamy efekt piany. Wśród akcesoriów Grit Guard zalecane jest, by do wiadra z samą wodą na dno ułożyć wkładkę w formie kratki z podwyższeniem.

Nie ma przeciwwskazań, aby wkładka była w obu wiadrach. Wkładka ta spowoduje, że wszelki brud i piasek zostaje oddzielony i unieruchomiony na dnie. Rękawica do mycia utrzymana jest w czystości, a brud nie jest przenoszony przez nią z wiadra z powrotem na delikatny lakier. Zanurzamy czystą fibrę/ rękawicę w wiadrze z szamponem i przemywamy nią fragment karoserii. Następnie płuczemy ją w wiadrze z czystą wodą i znów moczymy w wiadrze z szamponem. I tak postępujemy, aż do zakończenia całego procesu mycia auta.

Nie ma większej filozofii przy stosowaniu tej metody, istnieje za to sporo wymiernych korzyści. Metodę „na dwa wiadra” docenią szczególnie posiadacze ciemnych samochodów oraz samochodów z miękkimi lakierami, bowiem są one bardzo podatne na wszelkie zarysowania, zwłaszcza te powstałe w skutek nieumiejętnego mycia i suszenia pojazdu.

Warto zainwestować w profesjonalne akcesoria do mycia auta. Polecamy zapoznać się z dostępną w naszym salonie ofertą, chętnie doradzimy jakie akcesoria będą najlepsze.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych