Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Prestige Garage mycie samochodu

Myjnia Tychy

Tychy, miasto z tradycjami motoryzacyjnymi. Tychy nieodzownie kojarzą się nam z browarem, fabryką samochodów, torem testowym i rajdowym. Od lat w krajobraz Tychów jest wkomponowana grupa FCA produkująca samochody na całą Europę. Kilka procent wszystkich mieszkańców Tychów jest związana bezpośrednio lub pośrednio z przemysłem automotive. Co za tym idzie, motoryzacyjne pasje i zainteresowania są widoczne na każdy kroku. Mnogość myjni samochodowych mówi sama za siebie – jest popyt, jest sprzedać. Co krok możemy napotkać na myjnie samochodową.

Dużą popularnością cieszą się myjnie bezdotykowe, tak zwane na żetony. Rosną jak grzyby po deszczu, są na każdym rogu, przy każdym większym sklepie i stacji benzynowej. Dosyć mocno tego typu myjnie wypierają myjnie automatyczne – głównie zlokalizowane przy stacjach benzynowych. Jednak co nas najbardziej interesuje, są to myjnie samochodowe ręczne. Tego typu myjni również jest bardzo duży w całych Tychach. Pytanie więc brzmi którą myjnie samochodową wybrać i dlaczego?

Tychy, miasto dużej ilości myjni samochodowych

Wybierając myjnię, samochodowa w Tychach musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów aby nie mieć później do siebie pretensji. Gdzie znajduje się najlepsza myjnia samochodowa w Tychach? Dlaczego ta myjnia samochodowa pretenduje do roli tej najlepszej? Postaramy się rozwiać wątpliwości co do wyboru myjni samochodowej w Tychach. Myjnia samochodowa czyli ustronne miejsce do odświeżenia samochodu z zewnątrz jak i wewnątrz. Na myjniach samochodowych, nie tylko w Tychach, wykonywane są także takie usługi jak pranie tapicerki samochodowej metodą parową i/lub ekstrakcyjną, polerowanie lakieru, mycie i zabezpieczenie podwozia, woskowanie i aplikacja powłoki hydrofobowej i ceramicznej, mycie szyb, czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanej, przygotowanie samochodu do sprzedaży i wiele innych. Mnogość usług zależy od prestiżu myjni i zapleczu detailingowym. W „Prestige Garage Salon auto detailingu i myjnia samochodowa” proponujemy wszystkie te usług z podejściem mocno detailingowym na najwyższym poziomie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjni samochodowej w Tychach?

Tychy, miasto w którym woda jest dobrej jakości, a znaczy to, że ma w sobie rozpuszczonych dużo substancji mineralnych. Picie takiej wody korzystanie wpływa na ludzi, co do samochodów – niestety nie, dlaczego? W twardej wodzie rozpuszczonych jest dużo mikro elementów które, po odparowaniu wody, pozostają na powierzchni. Jeśli chodzi o mycie samochodu to przy słonecznej pogodzie, gdzie powierzchnia powłoki lakierniczej jest nagrzana, odparowanie wody trwa bardzo krótko, substancje zawarte w wodzie pozostają na lakierze powodując „water spoty” czyli ślady po kropli wody. Usunąc tego typu rzeczy nie jest łatwo, bardzo dobrze „przyczepiają” się do lakieru. W takim wypadku niezbędne jest polerowanie lakieru tzw. „one step”. Taka usługa jest wykonywana w Prestige Garage. Jednak, czy chcemy za każdym razem jeździć do salonu auto detailingu aby tego się pozbyć. Wystarczy wybór odpowiedniej myjni samochodowej aby nie mieć w ogóle problemu. Polecamy sprawdzić Prestige Garage która również posiada w swej ofercie mycie samochodu i sprzątanie wnętrza pojazdu.

Myjnia samochodowa Tychy – jaka chemia jest tam stosowana?

Kolejną ważną sprawą przy wyborze myjni samochodowej jest zainteresowanie się jaka chemia jest stosowana do mycia samochodu. Nie sztuką jest szybko umyć samochód względnie dobrze, sztuka polega na umyciu samochodu dobrze, sprawnie, dokładnie i co najważniejsze, nie wyrządzając szkody karoserii. Chemia nie powinna przekraczać wysokiego wskaźnika pH zasadowego i kwaśnego. Na znacznej większości myjni automatycznych i bezdotykowych stosowana jest chemia mocno zasadowa i/lub kwaśna, która mocno degraduje powierzchnie powłoki lakierniczej. Chemia ta bardzo dobrze „myje” karoserię samochodu ale dzieje się to kosztem powłoki lakierniczej. Mocna chemia delikatnie rozpuszczę brud ale i powierzchnię lakieru bezbarwnego. Powłoka lakiernicza na karoserii staje się coraz słabsza i cieńsza, dzięki czemu szybciej się rysuje, staje się matowa i traci swój połysk, łatwiej powstają wżery (przez ptasie kupy, sól drogowa, soki z drzew). Dla osób ceniących sobie wysoką jakość mycia i myjni samochodowej to zdecydowanie odradzamy takie miejsca. W „Prestige Garage Salon Auto Detailingu i Myjnia samochodowa” stosujemy kosmetyki samochodowe najwyższej klasy i od najlepszych producentów. Przekłada się to bezpośrednio na efekt końcowy wykonanej usługi i dodatkowe zabezpieczenie lakieru zamiast jego degradacji! Przy ręcznym myciu samochodu efekt jest sto razy lepszy od myjni bezdotykowej i sto razy bezpieczniejszy. Dlaczego? Chemia do mycia samochodów ma na naszej myjni odczyn obojętny, a dokładne ręczne mycie wysokiej jakości łapkami detailingowymi sprawia, że lakier pozostaje czysty i przede wszystkim bez zarysowań. Podobna sprawa jest z łapkami do mycia karoserii. Standardem jest mycie metodą na dwa wiadra – mycie ręczne jest wtedy najbezpieczniejsze.

Metoda na „dwa wiadra” – Tychy, gdzie znajdę taką myjnię samochodową?

Metoda na dwa wiadra czyli „grid guard” jest to bezpieczne mycie samochodu z separatorami w wiadrach. Dobrze i bezpiecznie umyć samochód można tylko wtedy, kiedy myje się samochód w ten sposób. Mycie na „dwa wiadra” polega na: podzieleniu dwóch wiader, na jedno w którym jest czysta woda z odpowiednim szamponem, drugie na płukanie brudnej gąbki/łapki. Wiadra musza być na tyle duże aby zmieściło się ok.15- 20 litrów wody, a na dnie musi zostać zainstalowany separator. Separator jest kluczem do bezpiecznego mycia ponieważ pod nim osadza się piasek i zabrudzenia. W Prestige Garage stosujemy mycie na trzy wiadra, ponieważ posiadamy specjalną chemię do mycia samochodów z powłokami ceramicznymi i tytanowymi – sami je nakładamy i sami o nie dbamy! Przykładanie uwagi do szczegółów i traktowanie każdego samochodu indywidualnie sprawia, że nikt jak my nie zadba o Twój samochód. Zdecydowanie sprawdź naszą myjnie ręczną w Jaworznie. Prestige Garage to najwyższej jakości myjnia samochodowa ręczna i salon auto detailingu. Reasumując: jeśli szukasz najlepszej myjni w Tychach to najpierw sprawdź nas – Prestige Garage Salon Auto Detailingu i Myjnia Samochodowa w Jaworznie!

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych