Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
powłoka tytanowa

Powłoka ceramiczna – inwestycja warta uwagi

Zabezpieczenie lakieru może przybierać różne formy. Każdemu posiadaczowi samochodu zależy na tym, aby wybrana przez niego formuła utrzymywała się przez długi czas, odznaczając się charakterystycznym połyskiem i blaskiem. Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, powłoka ceramiczna zaliczana jest do najtrwalszych, najpewniejszych rozwiązań na całym świecie. Charakteryzuje się twardością, gładkością i odpornością na zużycie, co pozwala efektywnie chronić lakier znajdujący się na samochodzie.

W Prestige Garage pracują wyłącznie pasjonaci motoryzacji. Aplikowanie powłoki ceramicznej dokonywane jest przez nas z najwyższą precyzją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W swoją pracę wkładamy serce, przykładając się do każdej realizacji z takim samym zaangażowaniem. Wiemy, że każdy z Państwa swój samochód traktuje jak cząstkę siebie, stąd chcemy zapewnić najwyższą jakość realizowanych usług.

DŁUGOFALOWE EFEKTY – POWŁOKA CERAMICZNA CHRZANÓW

Po aplikacji lakieru pojawia się przezroczysta i niewidoczna warstwa o grubości 2-3 mikronów, która jest całkowicie odizolowana od niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, rysy, sól drogowa, kwaśne deszcze, czy soki z drzew opadające na lakier. Dzięki nałożeniu powłoki ceramicznej możliwe jest ograniczenie ryzyka pojawienia się zadrapań i odprysków, co w konsekwencji przekłada się na mniejsze koszty, związane z wykonywaniem napraw lakierniczych. Decydując się na zabezpieczenie w formie powłoki ceramicznej dokonują Państwo inwestycji długoterminowej i zapewniają sobie spokój przez lata jazdy.

PO PIERWSZE – PRZYGOTOWANIE POWŁOKI

Przed nałożeniem powłoki ceramicznej przygotowujemy samochód poprzez złożony proces czyszczenia. W pierwszej kolejności dokonujemy kompletnego mycia samochodu. Następnie przechodzimy do usuwania z lakieru zanieczyszczeń organicznych za pomocą preparatów takich jak Glinka, oraz dokonujemy deironizacji, wykorzystując w tym celu min. Gyeon Iron i Gyeon Tar@Glue Remover. W kolejnym kroku przystępujemy do usunięcia rys za pomocą polerowania ręcznego lub mechanicznego, aby na końcu odtłuścić karoserię i ostatecznie przygotować ją do aplikacji powłoki.

Przygotowanie powierzchni przed nałożeniem powłoki ceramicznej jest w naszej opinii jednym z najważniejszych elementów całego procesu. Wszelkie niedociągnięcia będą w późniejszym czasie widoczne na lakierze. Kolejną bardzo ważną kwestią jest odpowiednia długość przerw pomiędzy nałożeniem powłoki, a jej wypolerowaniem, a także zadbanie o aplikacje powłoki wg indywidualnych zaleceń producenta.

Powłoka ceramiczna na czarnym samochodzie lexus

Jeśli lakier jest oczyszczony to przystępujemy do aplikacji powłoki ceramicznej. Wstrząsamy butelkę i nakładamy 5-7 kropli na suchą satynową mikrofibrę, owiniętą na aplikatorze. Powłoka pokrywana jest stopniowo, krok po kroku, z zachowaniem najwyższej staranności. Zazwyczaj nakładamy ją krzyżowo i jednorazowo na powierzchnię nie większe niż ok. 50cm2. Działanie krok po kroku jest o tyle istotne, że pozwala uniknąć trudności związanych z polerowaniem, który mogłyby pojawić się w przypadku nakładania warstw na większe elementy.

Po aplikacji obserwujemy zachowanie powłoki. Po kilku minutach jej kolor powinien zacząć się zmieniać. Kluczowym aspektem efektywnego działania jest kontrola na tym etapie. W momencie zmiany koloru powinniśmy bowiem zacząć polerować powierzchnię przy pomocy mikrowłókien – wyższa temperatura zmniejsza bowiem czas schnięcia, a niższa wydłuża.

Lexus s3 powłoka ceramiczna

ILE TRWA PROCES?

Nakładanie warstwy ochronnej na lakier aut trwa od kilku do kilkunastu godzin. Warto pamiętać o tym, że ceramiczna powłoka ochronna może być z powodzeniem nakładana także na reflektory, lampy, szyby i felgi. Jeśli zdecydują się Państwo na pokrycie całego samochodu to cały proces wydłuży się do kilkudziesięciu godzin.

Nałożenie powłoki należy do działań wieloetapowych, wymagający niezwykłej precyzji. To znacznie trudniejsza realizacja, aniżeli ma to miejsce w przypadku wosku. Lakier na powłoce musi być w doskonałym stanie. Nierzadko zdarza się, ze wymaga on kompleksowej renowacji.

POWŁOKA CERAMICZNA, A POWŁOKA HYDROFOBOWA – ARGUMENTY „ZA” APLIKACJĄ!

Powłoka ceramiczna aplikowana w Prestige Garage posiada właściwości hydrofobowe, zapewniające możliwość odprowadzenia wody i zanieczyszczeń z zabezpieczanej powierzchni. W efekcie brud nie będzie tak łatwo przylegał do naszego samochodu, co pozwoli zmniejszyć ilość wizyt na myjni samochodowej.

Powłoka hydrofobowa to świetna inwestycja dla każdego, kto ceni swój czas i wysoką jakość. Już jednorazowa aplikacja wpłynie pozytywnie na stan zewnętrzny samochodu i pozwoli na dłużej zachować piękny kolor lakieru. Dodając do tego regularną konserwacje i zabezpieczenia w postaci aplikacji odpowiednich preparatów, można efekt ten wydłużyć nawet do 5 lat!

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych