Image

Powłoka ceramiczna – inwestycja warta uwagi

Zabezpieczenie lakieru może przybierać różne formy. Każdemu posiadaczowi samochodu zależy na tym, aby wybrana przez niego formuła utrzymywała się przez długi czas, odznaczając się charakterystycznym połyskiem i blaskiem. Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, powłoka ceramiczna zaliczana jest do najtrwalszych, najpewniejszych rozwiązań na całym świecie. Charakteryzuje się twardością, gładkością i odpornością na zużycie, co pozwala efektywnie chronić lakier znajdujący się na samochodzie.

Czytaj więcej

Długofalowe efekty – powłoka ceramiczna Chrzanów

Po aplikacji lakieru pojawia się przezroczysta i niewidoczna warstwa o grubości 2-3 mikronów, która jest całkowicie odizolowana od niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, rysy, sól drogowa, kwaśne deszcze, czy soki z drzew opadające na lakier. Dzięki nałożeniu powłoki ceramicznej możliwe jest ograniczenie ryzyka pojawienia się zadrapań i odprysków, co w konsekwencji przekłada się na mniejsze koszty, związane z wykonywaniem napraw lakierniczych. Decydując się na zabezpieczenie w formie powłoki ceramicznej dokonują Państwo inwestycji długoterminowej i zapewniają sobie spokój przez lata jazdy.

Po pierwsze –
przygotowanie powłoki

Przed nałożeniem powłoki ceramicznej przygotowujemy samochód poprzez złożony proces czyszczenia. W pierwszej kolejności dokonujemy kompletnego mycia samochodu. Następnie przechodzimy do usuwania z lakieru zanieczyszczeń organicznych za pomocą preparatów takich jak  Glinka, oraz dokonujemy deironizacji, wykorzystując w tym celu min. Gyeon Iron i Gyeon Tar@Glue Remover. W kolejnym kroku przystępujemy do usunięcia rys za pomocą polerowania ręcznego lub mechanicznego, aby na końcu odtłuścić karoserię i ostatecznie przygotować ją do aplikacji powłoki.

Czytaj więcej

Ile trwa proces?

Nakładanie warstwy ochronnej na lakier aut trwa od kilku do kilkunastu godzin. Warto pamiętać o tym, że ceramiczna powłoka ochronna może być z powodzeniem nakładana także na reflektory, lampy, szyby i felgi. Jeśli zdecydują się Państwo na pokrycie całego samochodu to cały proces wydłuży się do kilkudziesięciu godzin.

Nałożenie powłoki należy do działań wieloetapowych, wymagający niezwykłej precyzji. To znacznie trudniejsza realizacja, aniżeli ma to miejsce w przypadku wosku. Lakier na powłoce musi być w doskonałym stanie. Nierzadko zdarza się, ze wymaga on kompleksowej renowacji.

Powłoka ceramiczna, a powłoka hydrofobowa – argumenty „za” aplikacją!

Powłoka ceramiczna aplikowana w Prestige Garage posiada właściwości hydrofobowe, zapewniające możliwość odprowadzenia wody i zanieczyszczeń z zabezpieczanej powierzchni. W efekcie brud nie będzie tak łatwo przylegał do naszego samochodu, co pozwoli zmniejszyć ilość wizyt na myjni samochodowej.

Powłoka hydrofobowa to świetna inwestycja dla każdego, kto ceni swój czas i wysoką jakość. Już jednorazowa aplikacja wpłynie pozytywnie na stan zewnętrzny samochodu i pozwoli na dłużej zachować piękny kolor lakieru. Dodając do tego regularną konserwacje i zabezpieczenia w postaci aplikacji odpowiednich preparatów, można efekt ten wydłużyć nawet do 5 lat!

Odpowiemy na Twoje pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto zdecydować się
na wizytę w Prestige Garage?

Odwiedzając nasz garaż, będą mogli Państwo spotkać się z pasjonatami motoryzacji i prawdziwymi zapaleńcami detailingu. Nasz zespół to osoby, dla których każda realizacja jest niezwykle ważna. Podchodzimy do swojej pracy w sposób osobisty – najważniejsza jest dla nas satysfakcja z dobrzej wykonanego zadania i zadowolenia na Państwa twarzy. Dokładamy wszelkich starań, aby stale podnosić swoje umiejętności i rozwijać swój warsztat. Chętnie szkolimy się na branżowych szkoleniach i zdobywamy nowe doświadczenie, poprzez realizację coraz to nowych zadań.

Czytaj więcej