Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Powłoka kwarcowa

Powłoka kwarcowa

Powłoka kwarcowa to najbardziej trwała i odporna forma zabezpieczenia zewnętrznych elementów samochodu. Jest chętnie wybierana przez osoby ceniące sobie rzetelnie wykonaną pracę, której efekty widoczne są przez długi czas. Powłoka charakteryzuje się dużą zdolnością do odpychania zanieczyszczeń, czyli samooczyszczenia. W efekcie samochód jest odporny na zabrudzenia, a jego pielęgnacja jest znacznie łatwiejsza. Większa odporność na zabrudzenia przekłada się bezpośrednio na częstotliwość mycia samochodu.

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ – POWŁOKA KWARCOWA?

Powłoka kwarcowa to struktura, składająca się z mikrokryształów kwarcu o grubości 0.5 ~ 1 (μ), czyli jednej milionowej milimetra, które na skutek aplikacji łączą się z cząsteczkami lakieru, tworząc bardzo trwałą powłokę.

W trakcie aplikacji kluczowe okazuje się idealne przygotowanie i oczyszczenie powierzchni. Zdarza się, że przed aplikacją konieczne jest dokonanie korekty lakieru, która pozwoli skutecznie usunąć rysy, zmatowienia i inne uszkodzenia lakieru. Skrupulatność na tym etapie przekłada się bezpośrednio na trwałość i wrażenia wizualne.

Powłoka kwarcowa może być nakładana nie tylko na lakier, ale również na szyby, reflektory szklane i plastikowe, felgi i inne elementy wykonane z plastiku czy winylu. Niezależnie od miejsca nałożenia, kwarc charakteryzuje się obecnością silnych właściwości hydrofobowych, czyli zdolnością do odprowadzania wody z zabezpieczonej powierzchni. Oprócz tego doskonale radzi sobie ona z odpychaniem brudu i zanieczyszczeń, co jest kluczowe w kontekście regularnej eksploatacji samochodu. Skutecznie zabezpiecza także przed promieniowaniem UV, które prowadzi do płowienia lakieru i elementów z tworzyw sztucznych.

Obecność powłoki kwarcowej znacznie ułatwia bieżącą pielęgnację samochodu, dzięki mniejszej ilości zanieczyszczeń, które przylegają do powierzchni. To znacznie skuteczniejsze rozwiązanie, aniżeli stosowanie wosku naturalnego lub syntetycznego.

EFEKT WIDOCZNY PRZEZ DŁUGI CZAS

Każdego posiadacza samochodu interesuje przede wszystkim, jak długo utrzyma się efekt nałożenia powłoki kwarcowej. Trwałość według producenta wynosi 1-2 lat lub 30 tysięcy kilometrów. Wynik ten może różnić się w zależności od stopnia eksploatacji samochodu i wyboru formy czyszczenia – czy będzie to czyszczenie ręczne, czy mechaniczne, jakich detergentów będziemy używać, jak często będziemy czyścić pojazd. Powłoka kwarcowa, jak każda inna struktura ulega zużyciu i to w dużej mierze od właściciela zależy w jakim stanie będzie ona po dłuższym czasie użytkowania.

Powłoka kwarcowa
Powłoka kwarcowa prestige garage

CZY POWŁOKA KWARCOWA ZABEZPIECZY SAMOCHÓD PRZED ZARYSOWANIAMI?

Niestety na rynku nie ma produktów, które gwarantują 100% ochronę przed zarysowaniami. Powłoka kwarcowa dzięki swojej charakterystyce pozwala skutecznie zabezpieczyć miękkie lakiery przed powstawaniem hologramów, które powstają przy wycieraniu czy myciu samochodu. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć swój samochód i uzyskać długotrwały efekt. Dzięki naszej rzetelnej pracy samochód wyjedzie odmieniony i ponownie będzie wyglądać jak nowy.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych