Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Powłoki zabezpieczające lakier

Powłoki zabezpieczające lakier

Na co dzień kierowcy starają się uważać na wiele różnych czynników, które powodują uszkodzenia samochodów. Mała część z nich jest za to świadoma, że uszkodzeniom ulegają także, można powiedzieć, niestandardowe części auta, takie jak chociażby lakier. To właśnie on, ciągle narażony na działanie warunków atmosferycznych, jest na pierwszym froncie walki.

Odpryski po kamieniach lub ostre drobiny piachu, mikrozadrapania, niewystarczająco dokładne mycie czy nawet ptasie odchody – to wszystko prowadzi do osłabienia struktury lakieru, powstawania zmatowień i drastycznego skrócenia jego żywotności. Na szczęście istnieją skuteczne metody przeciwdziałania zniszczeniom, dzięki którym Wasze auta dłużej będą lśnić tak, jakby dopiero wyjechały z salonu.

Pierwszą z nich jest woskowanie. To metoda polecana szczególnie dla samochodów nowych lub tych świeżo polakierowanych, ale właściciele używanych maszyn również mogą z niej skorzystać. Jedynym obostrzeniem w tym wypadku jest stopień wyeksploatowania powłoki; w przypadku dużej ilości uszkodzeń zaleca się najpierw usunięcie ich przy pomocy technik renowacyjnych. Zabiegiem stosowanym w tym wypadku jest dekontaminacja, a więc usunięcie tych zabrudzeń, które mogłyby zniwelować działanie ochronnej powłoki wosku.

– Zalecamy naszym klientom wykonywanie woskowania przynajmniej dwa razy w roku. Jest to dobra metoda zabezpieczenia swojego auta na zimę. Właśnie w trosce o lakier zawsze na okres zimowy wprowadzamy Pakiet Zimowy oparty głownie o woski syntetyczne.

W salonach detailingu spotkamy się zwykle z dwoma wariantami wosku: syntetycznym lub naturalnym. Nie wahajcie się spytać pracownika o poradę w kwestii dopasowania odpowiedniego rodzaju do Waszego auta.

Zamienną do woskowania techniką jest stosowanie specjalnych powłok ochronnych, pozwalających zabezpieczyć lakier nawet na kilka lat. Oparte głównie na kwarcu lub specjalnej sieci ceramicznej, przy użyciu najnowocześniejszych osiągnięć z dziedziny nanotechnologii pozwala na pokrycie auta ciałem stałym, pełniącym funkcję powłoki zabezpieczającej zarówno przed złymi warunkami atmosferycznymi, jak również przypadkowymi zarysowaniami.

– Do największych zalet powłok ceramicznych i kwarcowych zalicza się niezwykle wysoka odporność na środki chemiczne oraz kwasy, zdolne rozpuszczać najtwardsze i najlepsze woski.

Ceny obydwóch zabiegów są zróżnicowane, ale trzymanie lakieru w dobrym stanie to pierwsza w kolejności rzecz, jeśli zależy Wam na utrzymywaniu samochodu nie tylko w dobrym stanie technicznym, ale również wizualnym. Dobre salony detailingowe, do jakich Prestige Garage pragnie się zaliczać, oferują bezpłatne doradztwo i chętnie podzielą się fachową wiedzą doradzając, które rozwiązanie będzie dla Was najlepsze.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych