Opel Corsa-e Rally detale
Ekologiczna ofensywa dosięga nawet motorsport – Opel Corsa-e Rally
Opel bardzo niedawno zaprezentował elektryczną Corsę. Zaledwie kilka tygodni później pokazuje światu rajdową wersję tego modelu zostając tym samym, pierwszym na świecie producentem, posiadającym w swojej ofercie elektryczną rajdówkę.Chcielibyśmy zająć się detailingiem takiej rajdowej corsy tuż po zawodach. Możemy iść o zakład, że bez trudu przywrócilibyśmy ją do stanu fabrycznego. Preparaty, których używamy w naszej myjni samochodowej, nie dałyby szans zabrudzeniom nawet z najcięższych wyścigów. Ale wróćmy do samego samochodu

RAJDY DOSTĘPNE DLA SZERSZEGO GRONA
ADAC Opel Rallye Cup to seria rajdów dla początkujących zawodników chcących zmagać się z motorsportem. Możliwe, że słyszycie o niej pierwszy raz, a to dlatego, że to seria rajdów w Niemczech. Można to porównać do zawodów Kia Lotos Race, które odbywają się w naszym kraju z tym, że Kia skupia się na wyścigach torowych, a niemiecka seria ADAC to jej odpowiednik, jednak w terenie.

Do tej pory zawodnicy rywalizowali ze sobą w spalinowych Oplach Adamach R2. I stąd właśnie informacja o nowej elektrycznej Corsie, która zastąpi obecny model.

Dane techniczne

Silnik elektryczny rajdowej Corsy-e będzie generował 136 KM, a maksymalny moment obrotowy wyniesie 260 Nm. Niewiele prawda? Pamiętajmy jednak, że to zawody dla początkujących, a nie dla zawodowych kierowców rajdowych. Poza tym przy małej masie własnej z pewnością te samochody będą wykręcały wręcz niewiarygodne wyniki na odcinkach specjalnych.

Zabawa za (rozsądną) cenę

W rajdach będzie mógł wziąć udział każdy, kto tylko dysponuje odpowiednim budżetem. Corsa-e w pełni przygotowana do sezonu to wydatek rzędu 50 tys. euro (netto). Dla porównania, aby wystartować w Kia Lotos Race, potrzebujemy tylko niewiele ponad 50 tys. (Ale zł).

Seria zawodów rajdowych elektryków ma ruszyć w lecie 2020 roku i składać się ma z 10 sezonów, które zakończą się w 2021 roku. Szefowie działu rajdów Opla, chcą, żeby takie wydarzenie zostało międzynarodowym show. Jak będzie? Już niedługo sami się o tym przekonamy.

Ekipa Prestige Garage