Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Opel Corsa-e Rally detale

Ekologiczna ofensywa dosięga nawet motorsport – Opel Corsa-e Rally

Opel bardzo niedawno zaprezentował elektryczną Corsę. Zaledwie kilka tygodni później pokazuje światu rajdową wersję tego modelu zostając tym samym, pierwszym na świecie producentem, posiadającym w swojej ofercie elektryczną rajdówkę.Chcielibyśmy zająć się detailingiem takiej rajdowej corsy tuż po zawodach. Możemy iść o zakład, że bez trudu przywrócilibyśmy ją do stanu fabrycznego. Preparaty, których używamy w naszej myjni samochodowej, nie dałyby szans zabrudzeniom nawet z najcięższych wyścigów. Ale wróćmy do samego samochodu

RAJDY DOSTĘPNE DLA SZERSZEGO GRONA
ADAC Opel Rallye Cup to seria rajdów dla początkujących zawodników chcących zmagać się z motorsportem. Możliwe, że słyszycie o niej pierwszy raz, a to dlatego, że to seria rajdów w Niemczech. Można to porównać do zawodów Kia Lotos Race, które odbywają się w naszym kraju z tym, że Kia skupia się na wyścigach torowych, a niemiecka seria ADAC to jej odpowiednik, jednak w terenie.

Do tej pory zawodnicy rywalizowali ze sobą w spalinowych Oplach Adamach R2. I stąd właśnie informacja o nowej elektrycznej Corsie, która zastąpi obecny model.

Dane techniczne

Silnik elektryczny rajdowej Corsy-e będzie generował 136 KM, a maksymalny moment obrotowy wyniesie 260 Nm. Niewiele prawda? Pamiętajmy jednak, że to zawody dla początkujących, a nie dla zawodowych kierowców rajdowych. Poza tym przy małej masie własnej z pewnością te samochody będą wykręcały wręcz niewiarygodne wyniki na odcinkach specjalnych.

Zabawa za (rozsądną) cenę

W rajdach będzie mógł wziąć udział każdy, kto tylko dysponuje odpowiednim budżetem. Corsa-e w pełni przygotowana do sezonu to wydatek rzędu 50 tys. euro (netto). Dla porównania, aby wystartować w Kia Lotos Race, potrzebujemy tylko niewiele ponad 50 tys. (Ale zł).

Seria zawodów rajdowych elektryków ma ruszyć w lecie 2020 roku i składać się ma z 10 sezonów, które zakończą się w 2021 roku. Szefowie działu rajdów Opla, chcą, żeby takie wydarzenie zostało międzynarodowym show. Jak będzie? Już niedługo sami się o tym przekonamy.

Ekipa Prestige Garage

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych