Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Zabezpieczenie podwozia zimą

Zabezpieczenie podwozia zimą

Zima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i ich samochodów. Auto trzeba bowiem regularnie opłukiwać, z piasku i soli. Dotyczy to zarówno karoserii jak i podwozia. W poprzednim artykule opisaliśmy jak zabezpieczyć karoserię przed sezonem zimowym. Jednak auto to nie tylko część nadwozia, ale i podwozie, które również wymaga naszej uwagi. Opady śniegu, sól i piasek mają kontakt przede wszystkim z podwoziem. W tym artykule skupimy się na tej mniej popularnej części auta, o którą należy również dbać jak i o nadwozie.

Mycie podwozia w zimie oraz po niej to zdecydowanie konieczny zabieg. Trudno jest wykonać to samodzielnie, szczególnie, gdy nie mamy odpowiedniego najazdu lub kanału z odprowadzaniem wody. Przy pomocy standardowego podnośnika nie ma możliwości, by dokładnie umyć całość podwozia, zatem stracimy tylko cenny czas. Najlepszym rozwiązaniem są myjnie ręczne oferujące czyszczenie podwozia wraz z nałożeniem impregnacji. W czasie zimy, gdy na drogach wysypywana jest sól i inne środki chemiczne, zagnieżdżają się one we wszelkich zakamarkach pojazdu.

Trudno jest to wypłukać przy pomocy myjni automatycznej. Fakt, że takie mycie jest szybsze i nieco tańsze, jednak niestety niedokładne. Jeśli regularnie dbasz o swoje auto to co pewien czas można z takiej automatycznej myjni skorzystać. Jednak jeśli chcesz naprawdę zabezpieczyć auto i mieć pewność, że usługa jest dobrze wykonana, lepiej udaj się do profesjonalistów. Szczególnie po sezonie zimowym lepiej skorzystać z mycia ręcznego. Może i jest to usługa nieco droższa, niż jakbyśmy samodzielnie się do tego zabrali, jednak z pewnością zabrudzenia zostaną dokładniej usunięte, a dodatkowo podwozie zostanie zabezpieczone impregnatem.

Koniecznością jest gruntowne czyszczenie podwozia co najmniej raz w roku po ustaniu zimy. Powinno się to stać nawykiem każdego posiadania samochodu. Dobrze jednak wykonać taki zabieg po opadach śniegu, kiedy nowa dawka soli wysypywana jest przez drogowców na asfalt. Jeśli o tym zapomnisz lub zlekceważysz, prędzej, czy później pojawi się korozja, a to już spory problem.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych