Play icon Used as Play icon for video card Star icon Used as Star icon for testimonials Chevron right icon Used as Chevron right icon for services Empty Star icon Used as Empty Star icon for testimonials Half Star icon Used as Half Star icon for testimonials
Tytanowe powłoki zabezpieczające – nowa generacja powłok nissan tył

Auto detailing

Na ulicach każdego dnia przejeżdża koło nas wiele samochodów – różnych marek, różnych modeli w różnym stanie. Już pierwszy rzut oka pozwala określić w jakim stanie znajduje się pojazd. To z kolei pozwala nam uzyskać ogólny pogląd na właściciela i jego podejście do kwestii dbania o rzecz codziennego użytku. Zadbany samochód wystawia pozytywne świadectwo. Odbiór jego i właściciela jest zazwyczaj bardzo korzystny. Poprawa wizerunku to jeden z powodów, dla których coraz więcej osób bardzo dba o swój samochód. To powód, dla którego coraz więcej osób dostrzega zalety detailingu.

Sprawdź również: Auto detailing Chrzanów oraz Jaworzno.

AUTO DETAILING – CZYM JEST?

Auto detailing, nazywany też często car valeting to proces dokładnego czyszczenia, polerowania i woskowania pojazdów. Przeprowadzany jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Jego głównym celem jest poprawa walorów estetycznych i wizualnych samochodu. Oprócz tego detailing bardzo pozytywnie wpływa na stan lakieru, przez co zachowuje on swój naturalny połysk przez znacznie dłuższy okres czasu. W rezultacie rzetelnie przeprowadzonych działań można uzyskać niemal nowy wygląd samochodu. To szczególnie istotne w przypadku starszych samochodów, które spędziły na drodze już kilka lat – dla nich car detailing to możliwość uzyskania znaczącej, bardzo pozytywnej zmiany.

AUTO DETAILING – JUŻ NIE TYLKO DLA PASJONATÓW

Jeszcze niedawno auto detailing był niejako zarezerwowany dla pasjonatów motoryzacji, którzy zawzięcie upiększali swoje samochody, dodając do nich nowe dodatki i polerując je na błysk. Dzisiaj jest to dziedzina bardziej dostępna, z której każdy kierowca może korzystać i uzyskiwać wymierne rezultaty dla swojego samochodu. Efekty są bowiem widoczne gołym okiem. Samochody z naszego warsztatu wyjeżdżają odmienione i wizualnie kilka lat młodsze. Jeszcze starsze pojazdy stają się niemal wehikułami, które opowiadają wieloletnią historię motoryzacji. Dbałość o najdrobniejsze elementy sprawia, że efekty naszych działań są oszałamiające. Szeroki wachlarz i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam ocenić stan pojazdu i zaproponować kompleksową usługę, dostosowaną indywidualnie do oczekiwań.

Korekta lakieru Sosnowiec - mercedes
Korekta lakieru Sosnowiec - oklejanie mercedesa

WIELOETAPOWY PROCES – WYRAŹNY EFEKT!

Car detailing składa się z kilku etapów, w celu uzyskania wyraźnego rezultatu końcowego. W pierwszej kolejności zabieramy się za mycie samochodu i jego dokładne czyszczenie, które stanowi podstawę działania. Mycie pozwala usunąć luźne zabrudzenia z powłoki lakierniczej, do której zaliczyć możemy kurz, lekkie zabrudzenia drogowe lub najgroźniejsze dla lakieru – ptasie odchody. Czyszczenie z kolei pozwala usunąć przyspojone zabrudzenia lakieru i inne jego wady, takie jak plamy, oksydacje i odbarwienia.

Warto pamiętać, że jeśli lakier po umyciu jest szorstki, a osuszanie pojazdu za pomocą ręcznika z mikrofibry jest uciążliwe to są to pierwsze sygnały, że lakier wymaga skrupulatnego oczyszczenia. Wówczas należy zadbać o przeprowadzenie mycia wstępnego, chemiczne pozbycie się luźnych osadów, usunięcie smoły i resztek asfaltu drogowego. W tym celu najlepiej jest zastosować tzw. glinki, czyli preparatuy specjalnie przystosowane do usuwania smoły i zanieczyszczeń metalicznych.

Jeśli samochód został wstępnie oczyszczony i usunięte zostały z niego zabrudzenia to możemy przejść do kolejnego etapu, którym jest polerowanie. Jego podstawowym założeniem jest fizyczne usunięcie z powłok lakieru charakterystycznych wżerów po kwaśnym deszczu, rysach, plamach czy oksydacji. W tym celu wykorzystuje się specjalne gąbki i pasty polerskie, wybierane ze względu na stopień zniszczenia powłoki. Następnie przechodzimy do woskowania, które pozwala ochronić lakier przed wpływem środowiska zewnętrznego, dzięki nałożeniu preparatów ochronnych, takich jak polimery, silikony, woski czy żywice. Woskowanie oprócz wartości ochronnej, wzmacnia też efekty wizualne polerowania, tworząc na powłoce samochodu blask i wyrazistą, głębię kolorów.

Zadzwoń teraz Ikona telefonu
0

Aplikacji powłok ceramicznych

0

Wypolerowanych samochodów

0

Wypranych wnętrza samochodów

0

Umytych samochodów

0

Zregenerowanych lamp samochodowych