Image

Auto detailing

Na ulicach każdego dnia przejeżdża koło nas wiele samochodów – różnych marek, różnych modeli w różnym stanie. Już pierwszy rzut oka pozwala określić w jakim stanie znajduje się pojazd. To z kolei pozwala nam uzyskać ogólny pogląd na właściciela i jego podejście do kwestii dbania o rzecz codziennego użytku. Zadbany samochód wystawia pozytywne świadectwo. Odbiór jego i właściciela jest zazwyczaj bardzo korzystny. Poprawa wizerunku to jeden z powodów, dla których coraz więcej osób bardzo dba o swój samochód. To powód, dla którego coraz więcej osób dostrzega zalety detailingu.

Sprawdź również: Auto detailing Chrzanów oraz Jaworzno.

Auto detailing – czym jest?

Auto detailing, nazywany też często car valeting to proces dokładnego czyszczenia, polerowania i woskowania pojazdów. Przeprowadzany jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Jego głównym celem jest poprawa walorów estetycznych i wizualnych samochodu. Oprócz tego detailing bardzo pozytywnie wpływa na stan lakieru, przez co zachowuje on swój naturalny połysk przez znacznie dłuższy okres czasu. W rezultacie rzetelnie przeprowadzonych działań można uzyskać niemal nowy wygląd samochodu. To szczególnie istotne w przypadku starszych samochodów, które spędziły na drodze już kilka lat – dla nich car detailing to możliwość uzyskania znaczącej, bardzo pozytywnej zmiany.

Auto detailing –
już nie tylko dla pasjonatów

Jeszcze niedawno auto detailing był niejako zarezerwowany dla pasjonatów motoryzacji, którzy zawzięcie upiększali swoje samochody, dodając do nich nowe dodatki i polerując je na błysk. Dzisiaj jest to dziedzina bardziej dostępna, z której każdy kierowca może korzystać i uzyskiwać wymierne rezultaty dla swojego samochodu. Efekty są bowiem widoczne gołym okiem. Samochody z naszego warsztatu wyjeżdżają odmienione i wizualnie kilka lat młodsze. Jeszcze starsze pojazdy stają się niemal wehikułami, które opowiadają wieloletnią historię motoryzacji. Dbałość o najdrobniejsze elementy sprawia, że efekty naszych działań są oszałamiające. Szeroki wachlarz i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam ocenić stan pojazdu i zaproponować kompleksową usługę, dostosowaną indywidualnie do oczekiwań.

Wieloetapowy proces –
wyraźny efekt!

Car detailing składa się z kilku etapów, w celu uzyskania wyraźnego rezultatu końcowego. W pierwszej kolejności zabieramy się za mycie samochodu i jego dokładne czyszczenie, które stanowi podstawę działania. Mycie pozwala usunąć luźne zabrudzenia z powłoki lakierniczej, do której zaliczyć możemy kurz, lekkie zabrudzenia drogowe lub najgroźniejsze dla lakieru – ptasie odchody. Czyszczenie z kolei pozwala usunąć przyspojone zabrudzenia lakieru i inne jego wady, takie jak plamy, oksydacje i odbarwienia.

Czytaj więcej

Odpowiemy na Twoje pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!

Wewnętrzny
cardetailing

Auto detailing możemy zasadniczo podzielić na dwa rodzaje – zewnętrzny i wewnętrzny. Pierwszy z nich widoczny jest gołym okiem, a jego charakterystyka została przytoczona powyżej. Cardetailing wewnętrzny skupia się przede wszystkim na tapicerce, plastikach i innych elementach wyposażenia. Różni się on nieco od klasycznego prania i odkurzania. To przemyślany proces, który realizowany jest krok po kroku, aby Państwa pojazd nabrał nowego wyrazu. Oprócz tekstyliów czyszczone są uszczelki, listwy, oraz kokpit. Czytaj więcej

Auto detailing –
dlaczego warto?

Korzyści wynikające ze skorzystania z usług profesjonalnego salonu detailingu są wielowymiarowe. Auto detailing znacznie poprawia walory estetyczne i użytkowe pojazdu, co pozwala przedłużyć jego żywotność, a także zwiększyć wartość rynkową. Często jest to proces czasochłonny i wymagający skrupulatnej pracy przez okres kilku dni. Osiągnięty efekt jednak bardzo często rekompensuje czas oczekiwania. Rzetelna praca pozwala ponadto zabezpieczyć pojazd na dłuższy okres czasu i zagwarantować mu świetny wygląd. To inwestycja długoterminowa – lakier po detailingu nie blednie tak szybko, samochód wygląda jak nowy, a jakość powłoki jest na najwyższym poziomie.

Aktualnie na rynku największą popularnością cieszą się powłoki kwarcowe i ceramiczne. Wybierane są one najczęściej zamiast dotychczas królującego wosku na lakierze. Powłoka ceramiczna zyskała szereg zwolenników, dzięki potwierdzonemu efektowi działania. Jako jedyna daje możliwość zmierzenia grubości lakieru (w zależności od zastosowanego miernika i producenta powłoki ceramicznej. Czytaj więcej

Dlaczego będziesz zadowolony,
zostawiając samochód w Prestige Garage?

Jesteśmy salonem, który funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, wśród której nie brakuje prawdziwych pasjonatów motoryzacji. Osób, które rozpoczęły swoją przygodę z detailingiem w swoim własnym warsztacie przy ukochanym samochodzie. Osób, które swoje doświadczenie zdobywały ucząc się na własnych błędach i rozsądnie dobierając następne środki, aby nie zepsuć swojego własnego samochodu.

Czytaj więcej